Deset hříšných věcí, které vám mohou prospět

 

Čokoláda, alkohol, marihuana, vztek... Říká se o nich, že škodí, ale v jistých situacích vám mohou být velmi užitečné. Vybrali jsme deset věcí, které byste neměli tak úplně odepsat.

http://mirazood.sweb.cz/oz/chocolate.jpg

1. Čokoláda

Zpráva, která udělá radost milovníkům sladké pochoutky. Poslední studie ukazují, že čokoláda má na lidské zdraví blahodárný vliv, za který vděčí obsahu antioxidantů, uvádí magazín ABC News. Antioxidanty dokážou zajistit prevenci před určitými druhy rakoviny a chrání cévy před zanesením. Nejnovějším objevem na čokoládovém poli je skutečnost, že látky v ní obsažené zvyšují přítok krve do mozku, a fungují tak jako prevence před demencí.

http://mirazood.sweb.cz/oz/Vino.png

2. Červené víno

Červené víno tvoří důležitou součást jídelníčku světově nejzdravějších populací a je známé pro své protirakovinové účinky. Navíc má umírněná konzumace tohoto nápoje blahodárný vliv na stav vašich cév. Klíčovým je v případě červeného vína antioxidant resveratrol, který se nachází ve slupkách bobulí červených hroznů. Poslední studie také dávají resveratrol do souvislosti s redukcí onemocnění dásní a s nižším rizikem Alzheimerovy nemoci. Studie také ukazují, že bílé víno, při jehož výrobě se slupky odstraňují, je zdraví významně méně prospěšné.

3. Marihuana

Užívání marihuany je často spojené s výpadky paměti a může vyvrcholit i její poruchou. Na druhou stranu však užívání přípravků z marihuany (tím samozřejmě není myšleno kouření jointů) rozvoj poruch paměti brzdí. Pokusy na myších dokázaly, že látky, které marihuana obsahuje, brání rozvoji nemoci.

4. Červi

Jsou nechutní, zavrhovaní a velmi neoblíbení, ale mohou vám zachránit život. Léčba za pomoci kroutících se larev se v poslední době stává v lékařských kruzích skutečným hitem. Při přiložení na živou ránu začnou larvy požírat bakterie a mrtvou tkáň. Ránu tak vlastně dezinfikují a urychlují její hojení.

 

http://mirazood3.sweb.cz/Pomocne/slunce1.jpg

5. Slunce

Sluneční paprsky jsou v poslední době spojované téměř jen v výskytem rakoviny kůže a dalšími negativními faktory. Nicméně slunce může prokázat vašemu zdraví i neocenitelnou službu. Například poslední studie ukazují, že ultrafialové záření má velmi pozitivní účinek na osoby postižené astmatem. Ultrafialové záření totiž, laicky řečeno, potlačuje přehnanou imunitní reakci, která je příčinou astmatu. Navíc sluneční paprsky potlačují ospalost, výkyvy nálady a působí pozitivně i na osoby s depresí.

6. LSD

Vědci rozhodně neobhajují narkomanii, pouze při svých pokusech dospěli k zajímavému zjištění. Nepatrné dávky LSD podávané těžkým alkoholikům mají výrazně pozitivní účinek při odvykání a slouží i jako vynikající prevence proti opětovnému vzniku závislosti.

http://mirazood.sweb.cz/udrzba/coffee2.jpg

7. Káva

Káva a její vliv na lidské zdraví je jedním z nejdiskutovanějších témat. Nicméně poslední studie ukazují, že umírněná konzumace kávy může významně snížit riziko diabetu. Látky obsažené v kávových bobech také mají pozitivní vliv na cirhózu jater a zánět slinivky.

8. Vztek

Pokud se pohádáte se šéfem, odborníci vřele doporučují, abyste svůj vztek v sobě nedusili a dali mu volný průchod. Studie totiž ukazují, že výbuch vzteku je dobrý pro vaše zdraví a v jeho zvládání jde o efektivní mechanismus. Výbuch vzteku vás chrání před poškozením srdce, vysokým krevním tlakem, poruchami spánku a poškozením plic.

http://mirazood.sweb.cz/oz/pivo.png

9. Pivo

Nechutná vám víno? Nic se neděje, svému zdraví můžete prospět i sklenicí piva. Vědci dospěli k názoru, že mírná konzumace piva může významně zlepšit činnost srdce a zapůsobit jako účinná prevence kardiovaskulárních onemocnění.

10. Sex

Pokud vás žádná z předchozích hříšných věcí nezaujala, dopřejte si alespoň dobrý sex. Kromě potěšení všech zúčastněných totiž sex vede k redukování stresu, snižování cholesterolu a zlepšení krevního oběhu.